Teoman Ukça
NË ENCIKLOPEDI

Ani nashtë

redakto
Ani nashtë
-----------------------------------------------
Ishte e shtune, n´mbrëmje dola për me pa
Sikur në ëndërr unë atë e pashë, shpresë më dha
Gjithënjë e shohë, e asgjë s´ndodhë me ne të dy
Ndoshta një ditë, ndoshta një ditë
Do t´jem me ty.

Po në këtë botë na ndodhin gjëra të çuditëshme
Kjo s´është lojë, por është punë përditëshme
Unë mendoja veç një herë ta takojë
Gjaku më vlonte o për një buzë e për një gojë

Ref.:
:Ani nashtë, ani nashtë 
:Se vetë e kómë dashtë
:veç mu tranu, mu tranu se
:Vet e kóm m´su

O në ç´far vakti, në ç´far vakti unë jam ardhë
Ishalla Zoti, ishalla Zoti e bonë hajrë
Unë i ngarti natë për natë t´u e lyp
E dikush tjeter o prej kerrit s´din me zhdryp

T´gjithë shokët më thonin a spo shehë çka je tuj ba
Me lyp rrugëve ditë e natë, deri kur mó
Tash le harro, se çika tjera këtu boll ka
Se vjenë tjetra që te paret métë si ka

Ref.:(I)


Teksti : Ilir Tolaj
Orkestrimi : Enis Presheva Jr.
Muzika : Teoman Ukça - TEO dhe Ilir Tolaj
Këndon : Marigona