Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Shqiptari~sqwikibooks"

*'''Libra Islam''' (Pse me te madhe?. Drejtshkrimi gabim. ERROR!)
Mi ler mua kategorite po deshe. Na lodhe or mik. Flm per mirkuptimin. [[Përdoruesi:Shqiptari|Shqiptari]]
 
* Libra Islam sepse Islami eshte nje dhe eshte nje emer nuk ka shum islme sikur kuaj ose mushqerra por eshte Toka dhe Hena dhe Dielli dhe Qielli dhe Amerika dhe Islami, keshtu pershkruhen emrat e vecant ne gjuhen shqipe. Islami nuk eshte emer i pergjithshem. Pastaj Islamike nuk eshte ne asnje fjalor Islam pervetem se ne fjalorin e atyre qe nuk jan musliman qe e bejne islamizem, patrotizem, komunizem, pederizem ... keto jan koncepte te cilat barazohen e qe Shqiperia dhe Kosova nuk barazohet me kosovarik e shqiptarik. Flm per mirkutpim (4 Korrik 2006 18:21 (UTC))
2.824

edits