Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Çanta magjike e Gjeografit"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
* '''Pluviografi'''
Pluviografi është instrument që hynë në çanten magjike të gjeografëve të specializuar për matjen e të reshurave të shiut.
*'''Busolla ( Kompasi)'''
 
Kompasi është instrument që hynë në çanten magjike të gjeografëve të specializuar në radhë të parë iu shërben për caktimin e anëve të horizontit,
*'''Seizmografi'''
Seizmografi është instrument që hynë në çanten magjike të gjeografëve të specializuar - seizmologëve për regjistrimin e kohës së shfaqjes, forcës dhe regjistrimin e të dhënave të tjera për tërmetet.
350

edits