Kthehu 
------
E kerkoj fytyren tende 
ta kem prane vetes mu sikur atehere 
i kerkoj buzet e tua 
ti kam afer veq edhe njeher 
i kerkoj une syte e shkruar 
te me percjellin si dikur nga pas 
e kerkoj dhe doren tende 
t'me ledhatoj pa ndalur ne çdo çast 

ref.: 
ktehu prape ne endrra te mia 
kthehu ti ashtu si dikur 
kthema prape veq edhe njeher ti mua lumturine 
s'do te le me kurre (2x) 

Kerkoj qe koha te hec prapa 
e te me sjelle edhe njeher tek ti 
te filloj prap nga e para 
te vertet ta bej kete fantazi 

ref.: 
ktehu prape ne endrra te mia 
kthehu ti ashtu si dikur 
kthema prape veq edhe njeher ti mua lumturine 
s'do te le me kurre 

ref.: 
ktehu prape ne endrra te mia 
kthehu ti ashtu si dikur 
kthema prape veq edhe njeher ti mua lumturine 
s'do te le me kurre 

Teksti :
Orkestrimi : ?
Muzika : ?
Këndon : Eliza Hoxha