Dallime mes rishikimeve të "Mrekullitë e Kur'anit/Krijimi i njeriut"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
No edit summary
 
Nëse marrim dheun dhe i shtojmë ujin, kjo bëhet baltë. E nëse e lëmë të vyshken elementet e baltës, atëherë kjo do të bëhet baltë e kalbëzuar. Nëse e lëmë të thahet, kjo do të bëhet baltë e pjekur. Këto pra ishin etapat e krijimit të trupit të njeriut, njeriut të baltës dhe tokës.
 
{|class="toccolours" style="float:right; clear:right; margin-left:1em; width:22em; text-align:left; font-size:90%;"
{|BORDER="3" ALIGN="RIGHT" CELLPADDING="1" WIDTH=32% CELLSPACING="0" STYLE="MARGIN: 1EM 0 0 0; BORDER: 1PX #AAA SOLID; BORDER-COLLAPSE: COLLAPSE; BODERCOLOR="BLUE" FONT-SIZE:95%"
|-
|- BGCOLOR="BLACK"
|<P ALIGN="JUSTIFY"><FONT COLOR="WHITE"> Argument për mënyrën e krijimit tonë nga All¬a¬hu për ne është vdekja. Vdekja është e kundërta e jetës, nga kjo jetë që e jetojmë.
|}
 
2.824

edits