Dallime mes rishikimeve të "Rreth përhapjes së Islamit ndër shqiptarët"

ska përmbledhje të redaktimeve
| '''[[/3|Baza e çdo feje - përsosshmëria morale]]''' || Imam Vehbi Ismaili || ... [[/3|3]]
|-
| '''[[/4|Tentativë e pasuksesshme dhunë fetare]]''' || Sherif Delvina ||<center> ... [[/4|4]]</center>
|-
| '''[[/5|Antagonizmi ndërmjet dy kishave për dominim në tokat e Arbërisë (i hapi rrugën fesë Islame)]]''' || Iljaz Rexha || ... [[/5|5]]
| '''[[/6|Roli i Islamit në integrimin e Shqipërisë etnike dhe të kombit shqiptar]]''' || Dr. Muhamet Pirraku || ... [[/6|6]]
|-
| '''[[/7|Momente të kalimit në Islam të popullsis shqiptare në shekullin XV - XVII]]''' || Ferit Duka ||<center> ... [[/7|7]]
|-
| '''[[/8|E vërteta dhe paragjykimet për Islamin në botë dhe ndër shqiptarët]]''' || Mr. Qemajl Morina || ... [[/8|8]]
2.824

edits