Dallime mes rishikimeve të "Letër e hapur eurodeputetes zonjës Doris Pak me kompani/9"

ska përmbledhje të redaktimeve
(New page: <center>'''Qeveria mbështet paditë penale të familjarëve të të pagjeturve Kosovë'''</center> . . Qeveria është e interesuar që çështja e personave të pagje...)
 
No edit summary
.
<center>'''Qeveria mbështet paditë penale të familjarëve të të pagjeturve Kosovë'''</center>
.
.
<center> '''Qeveria mbështet paditë penale të familjarëve të të pagjeturve Kosovë'''</center>
.
----------------------------------------------------------------------
.
.
Qeveria është e interesuar që çështja e personave të pagjetur të zgjidhet sa më parë,
ndërsa përkrah të gjitha iniciativat individuale apo grupet e qytetarëve në ngritjen e
padive penale për të pagjeturit. Kështu u bë e ditur pas takimit të sotëm të kryeministrit
Bajram Kosumi, me përfaqësuesit e Grupit Qeveritar për Personat e Pagjetur.
.
.
Zëdhënësi i Qeverisë Daut Dauti tha se në takim është biseduar rreth ndihmës që
qeveria duhet të japë për këtë grup dhe çështje të tjera që kanë të bëjnë rreth dialogut me
cilëve vetëm 359 kufoma u janë kthyer familjeve kosovare. Prej numrit të përgjithshëm të
kufomave të zhvarrosura, mbi 900 janë identifikuar, por ende mbeten në Serbi.
.
.
.
.
<center> faqe 9 -> [[Letër e hapur eurodeputetes zonjës Doris Pak me kompani/10|vazhdon ...]]</center>
<hr>
<small><references /></small>
10.849

edits