Dallime mes rishikimeve të "Dua të di/Shpikjet/Çudit kimike"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Sulfati i bariumit është një mineral që nuk tejkalohet nga rrezet e rëntgenit. Pacientët me lëngime në stomak bëjnë fotografimet rëntgen dhe për këtë ata pinë barium. Në fotografin e bërë pastaj organet e brendshme dallohen dhe mjeku e ka lehtë të gjejë problemin.
<div style="border:1px solid #8898bf; border-top:0px solid white; padding:5px 5px 0 5px; margin-bottom:1em; text-align:left;">
'''[[Dua të di/Shpikjet/Çudit e ditës|Çudit e ditës ?]]'''
</div>
10.849

edits