Dallime mes rishikimeve të "Ilirët"

589 bytes removed ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{libri|Ilirët|Redaktuesi[[w:Faqja kalimtarëKryesore|Wikipedia]]|Hipi Zhdripi|2005}}
----
==Përmbajtia==
<center>
*[[I. Paleoliti]]
<div style="font-size: 130%"><font color="brown"><small><br></small> '''Përmbajtia'''</div>
*[[II. Neoliti]]
<br/>
** Ekonomia
 
** Arti
*[[I. Paleoliti|Paleoliti]]<br>
** Grupet etno-kulturore
*[[IIIII. Epoka e bronzitNeoliti|Neoliti]]<br>
[[III. Epoka e bronzit|Epoka e bronzit]]<br>
** Struktura shoqerore
*[[IV. Epoka e hekurit|Epoka e hekurit]]<br>
** Arti
[[Antika|Antika]]<br><br><br>
*[[IV. Epoka e hekurit]]
----
** Iliret
** Trualli i ilirve
** Fiset me te rendesishme
** Vendbanimet
** Bujqesia e bagetia
** Prona private
** Federatat fisnore
** Kultura
** Gjuha
** Arti
*[[Antika]]
** Helenet ne bregdetet ilire
** Shoqeria dhe politika
** Shtetet ilire
** Ekonomia dhe shoqeria
** Bujqesia e blegtoria
** Tregtia
** Skllavopronaret
** Bardhyli
** Fushata maqedonese kunder Ilirise
** Kryengritja e 355 para eres sone
** Organizimi politik i Ilirise
** Sovraniteti i Dyrrahut dhe Apolonisë
** Forcimi i pushtetit mbretëror
** Fuqizimi i skllavopronarise
** Prodhimi zejtar dhe tregtia
** Shoqeria dhe politika
** Dyrrahu dhe Apollonia
** Renia e dinastise se Glaukise
** Epiri
** Koinoni(lidhja) e moloseve
** Tharypa
** Lidhja molose
**
Anonymous user