Dallime mes rishikimeve të "Afrika veç e veç"

v
U zëvendësua 44802734.DSC_1587.jpg me Zambezi_River_at_junction_of_Namibia,_Zambia,_Zimbabwe_&_Botswana.jpg
v (U zëvendësua DF-SD-01-00934.jpg me Limpopo.jpg)
v (U zëvendësua 44802734.DSC_1587.jpg me Zambezi_River_at_junction_of_Namibia,_Zambia,_Zimbabwe_&_Botswana.jpg)
{|border=0 align=right cellpadding=0 cellspacing=0 width=300 style="margin: 0 0 0em 1em; background: #f9f9f9; border: 0px #aaaaaa solid; font-size: 85%;"
|-
|[[Figura:44802734.DSC 1587Zambezi_River_at_junction_of_Namibia,_Zambia,_Zimbabwe_&amp;_Botswana.jpg|290px|Lumi "Zambezi", pikëpremja e Namibisë Zamibisë, Zimbabvesë dhe Botsuanës]]<br>Lumi "Zambezi", pikëpremja e kufinjëve.
|-
|[[Figura:Lubango-Namibe landscape.jpg|290px|left|Pamje nga jugu i Angolës]]Pamje nga jugu i Angolës