Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Ngjarje botërore"

 
==1812==
* Louisiana - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1816==
* Indiana - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1817==
* Mississippi - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1818==
* Ilinois - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1819==
* Alabama - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
----
<references/>
2.797

edits