Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Ngjarje botërore"

==1803==
* Ohio - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
==1812==
* Louisiana - themelohet si shtet në teritoret Veriperendimore dhe Missisippi.
----
<references/>
2.797

edits