Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/MIGJENI"

==1937==
* Nga 1933-1937 punoi si mësues filloreje në Vrakë, Shkodër dhe në Pukë.<ref name=WikiMigjeni/>
* dhjetor: Migjeni niset për në Itali, për t'u kuruar në senatoriumin San-Luigji të Torinos, pastaj në Spitalin Torre Pellice.<ref name=ShkodraO>Informamza:<tt> shkodraonline.com [http://www.shkodraonline.com/migjeni.html Migjeni]</ref>
 
==1938==
2.797

edits