Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Angelika Beer"

 
*deri më 2002: Zëvendëse e grupit parlamentar gjermano-skandinav dhe antare në grupin parlametar turko-gjermanë pranë Kuvendit Fedeartiv të Gjermanisë.<ref name=AB>[http://www.angelika-beer.de/index.php?/s,2,3/o,article,33/ Amëza personale publike: "Tabellarischer Lebenslauf "]</ref>
 
==1997==
* Merr mirënjohje nga ana e "Kampanjës kundër minave" ("medico international"). Shiko: [[#1990]]
 
== 2002 ==
10.849

edits