Dallime mes rishikimeve të "Kodi Civil/1"

2 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
'''Neni 11''' - Veprimi juridik që kufizon zotësinë për të vepruar është ipavlefshëm.
 
 
;Ç. Banimi dhe qëndrimi
 
'''Neni 14''' - Vendqëndrimi i personit është vendi ku ai ndodhet për të kryer punë ose detyra të caktuara, për të vazhduar një shkollë ose kurs të caktuar, për t'u mjekuar, për të vuajtur një dënim penal, dhe për raste të tjera të kësaj natyre.
 
 
;D. Shpallja e zhdukjes dhe e vdekjes së një personi
2.824

edits