Dallime mes rishikimeve të "Kur'ani/1"

9 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
|align="justify"|
[[figura:Kur'an 1.png|right|350px]]
1. '''Me emrin e All-llahut, më Mëshiruesit, më Mëshirëbërësit!''' <br>
 
2. Falënderimi i takon All-llahut , Zotit të botërave! <br>
 
3. Mëshiruesit, Mëshirëbërësit! <br>
2. Falënderimi i takon All-llahut , Zotit të botërave! <br>
4. Sunduesit të ditës së Gjykimit! <br>
 
5. Ty të adhurojmë dhe prej Teje ndihmë kërkojmë! <br>
 
6. Udhëzona në rrugën e drejtë!<br>
3. Mëshiruesit, Mëshirëbërësit! <br>
 
 
4. Sunduesit të ditës së Gjykimit! <br>
 
5. Ty të adhurojmë dhe prej Teje ndihmë kërkojmë! <br>
 
 
6. Udhëzona në rrugën e drejtë!<br>
 
 
7. Në rrugën e atyre ndaj të cilëve ke bekimin, e jo në të atyre që je i hidhëruar dhe që kanë humbur!
 
|-
|<references />
2.824

edits