Dallime mes rishikimeve të "Kur'ani/4"

No change in size ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {|border="1" align="center" width=90% cellpadding="1" cellspacing="0" style="background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse;" |- !colspan="2"|<br><big>Kur'ani<big...)
 
No edit summary
|-
|align="justify"|
[[figura:Kur'an 4.png|right|300px350px]]
17. Shembulli i tyre është si shembulli i atij që ndezë një zjarr dhe posa ai ndriçon vendin përreth tij, All-llahu ua shuan dritën atyre dhe i lë në errësira, (dhe aty) nuk shohin.<br>
18. (Janë) Të shurdhër, memecë dhe të verbër, ata nuk kthehen (nga rruga e shtrembër). <br>
2.824

edits