Dallime mes rishikimeve të "Vitviteja/Filmi i produksionit të Shqipërisë"

ska përmbledhje të redaktimeve
(http://www.forumishqiptar.net/showthread.php?t=6570)
 
No edit summary
1 SKËNDERBEU== 1953 ==
2 FËMIJËT E SAJ 1957
3 TANA 1958
4 FURTUNA 1959
5 DEBATIK 1961
6 DETYRË E POSAÇME 1963
7 TOKA JONË 1964
8 VITET E PARA 1965
9 KOMISARI I DRITËS 1966
10 OSHETIMË NË BREGDET 1966
11 DUEL I HESHTUR 1967
12 NGADHNJIM MBI VDEKJEN 1967
13 ESTRADA NË EKRAN 1968
14 HORIZONTE TË HAPURA 1968
15 PRITA 1968
16 NJËSITI GUERIL 1969
17 PËRSE BIE KJO DAULLE 1969
18 PLAGË TË VJETRA 1969
19 GUXIMTARËT 1970
20 GJURMA 1970
21 I TETI NË BRONZ 1970
22 LUGINA E PUSHKATARËVE 1970
23 MONTATORJA 1970
24 A,B,C...ZH 1971
25 KUR ZBARDHI NJË DITË 1971
26 MALET ME BLERIM MBULUAR 1971
27 MËNGJEZE LUFTE 1971
28 MËSIM PËR LINDËN 1972
29 KAPEDANI 1972
30 KRYENGRITJE NË PALLAT 1972
31 NDËRGJEGJIA 1972
32 ODISEA E TIFOZAVE 1972
33 YJET E NETËVE TË GJATA 1973
34 BRAZDAT 1973
35 KREVATI I PERANDORIT 1973
36 MIMOZA LLASTICA 1973
37 OPERACIONI "ZJARRI" 1973
38 CUCA E MALEVE 1974
39 DUKE KËRKUAR 5-ORËSHIN 1974
40 QYTETI MË I RI NË BOTË 1974
41 RRUGË TË BARDHA 1974
42 SHPËRTHIMI 1974
43 SHTIGJE LUFTE 1974
44 BENI ECËN VETË 1975
45 ÇIFTI I LUMTUR 1975
46 KUR HIQEN MASKAT 1975
47 LUMË DRITE 1975
48 NË FILLIM TË VERËS 1975
49 RRUGICAT QË KËRKONIN DIELL 1975
50 UDHËTIM NË PRANVERË 1975
51 DIMRI I FUNDIT 1976
52 FIJET QË PRITEN 1976
53 ILEGALËT 1976
54 LULËKUQET MBI MURE 1976
55 PËRBALLIMI 1976
56 PYLLI I LIRISË 1976
57 TINGUJ LUFTE 1976
58 TOKË E PËRGJAKUR 1976
59 THIRRJA 1976
60 ZONJA NGA QYTETI 1976
61 ATA ISHIN KATER 1977
62 CIRKU NË FSHAT 1977
63 GUNA MBI TELA 1977
64 MONUMENTI 1977
65 NJERIU ME TOP 1977
66 NJË UDHËTIM I VËSHTIRË 1977
67 STREHA E RE 1977
68 SHEMBJA E IDHUJVE 1977
69 TOMKA DHE SHOKËT E TIJ 1977
70 ZEMRAT QË NUK PLAKEN 1977
71 DOLLIA E DASMËS SIME 1978
72 GJENERAL GRAMAFONI 1978
73 KONCERT NË VITIN ’36 1978
74 NË PYJET ME BORË KA JETË 1978
75 NGA MESI I ERRËSIRËS 1978
76 NUSJA DHE SHTETRRETHIMI 1978
77 PAS GJURMËVE 1978
78 PRANVERË NË GJIROKASTËR 1978
79 VAJZAT ME KORDELE TË KUQE 1978
80 YJE MBI DRIN 1978
81 BALLË PËR BALLË 1979
82 BALONAT 1979
83 KËSHILLTARËT 1979
84 LIRI A VDEKJE 1979
85 MËSONJËTORJA 1979
86 MYSAFIRI 1979
87 NE VINIM NGA LUFTA 1979
88 NË SHTËPINË TONË 1979
89 PËRTEJ MUREVE TË GURTA 1979
90 RADIOSTACIONI 1979
91 ÇETA E VOGËL 1979
92 DËSHMORËT E MONUMENTEVE 1980
93 GËZHOJA E VJETËR 1980
94 INTENDENTI 1980
95 KARNAVALET 1980
96 MENGJEZE TE REJA 1980
97 NË Ç’DO STINË 1980
98 NUSJA 1980
99 NJË GJENERAL KAPET ROB 1980
100 NJË NDODHI NË PORT 1980
101 NJË SHOQE NGA FSHATI 1980
102 PARTIZANI I VOGËL VELO 1980
103 PAS VDEKJES 1980
104 SKËTERRË ’43 1980
105 VËLLEZËR DHE SHOKË 1980
106 DITA E PARË E EMËRIMIT 1981
107 GJURMË NË KALTËRSI 1981
108 KËRCËNIMI 1981
109 KUR PO XHIROHEJ NJË FILM 1981
110 NË KUFI TË DY LEGJENDAVE 1981
111 NË PRAG TË LIRISË 1981
112 NJË NATË PA DRITË 1981
113 PLAKU DHE HASMI 1981
114 QORTIMET E VJESHTËS 1981
115 SI GJITHË TË TJERËT 1981
116 SHOKU YNË TILI 1981
117 SHTEPIA JONE E PERBASHKET 1981
118 THESARI 1981
119 BESA E KUQE 1982
120 NË DITËT E PUSHIMEVE 1982
121 NËNTORI I DYTË 1982
122 NJERIU I MIRË 1982
123 NJË VONESË E VOGËL 1982
124 RRUGA E LIRISË 1982
125 SHOKËT 1982
126 APASIONATA 1983
127 DORA E NGROHTË 1983
128 DRITAT E QYTEZËS 1983
129 FRAKTURA 1983
130 FUNDI I NJË HAKMARRJEJE 1983
131 GRACKA 1983
132 KOHË E LARGËT 1983
133 NJË EMËR MIDIS NJERËZVE 1983
134 DUAJE EMRIN TEND 1984
135 ENDERR PER NJE KARRIGE 1984
136 FEJESA E BLERTES 1984
137 FUSHË E BLERTË, FUSHË E KUQE 1984
138 GJURMË NË DËBORË 1984
139 KUSH VDES NË KEMBË 1984
140 LUNDRIMI I PARË 1984
141 MILITANTI 1984
142 NATA E PARË E LIRISË 1984
143 NXËNËSIT E KLASËS SIME 1984
144 SHIRAT E VJESHTËS 1984
145 TAULANTI KËRKON NJË MOTËR 1984
146 VENDIMI 1984
147 URA DHE KËSHTJELLA 1984
148 ASGJË NUK HARROHET 1985
149 DASMA E SHTYRË 1985
150 GURËT E SHTEPISË SIME 1985
151 HIJE QË MBETEN PAS 1985
152 MELODI E PANDËRPRERË 1985
153 MONDI DHE DIANA 1985
154 NË PRAG TË JETËS 1985
155 PRANVERË E HIDHUR 1985
156 TË MOS HESHTËSH 1985
157 TE PAFTUARIT 1985
158 TRE NJERËZ ME GUNA 1985
159 VJESHTË E NXEHTË 1985
160 ENVERI YNË 1985
161 BARDHËSI 1986
162 DASËM E ÇUDITSHME 1986
163 DY HERË MAT 1986
164 DHE VJEN NJË DITË 1986
165 FILLIM I VËSHTIRË 1986
166 FJALË PAFUND 1986
167 GABIMI 1986
168 GURI I BESËS 1986
169 KUR HAPEN DYERT E JETËS 1986
170 KUR NDAHESH NGA SHOKËT 1986
171 NJË JETË MË SHUMË 1986
172 RRETHIMI I VOGËL 1986
173 TRE DITË NGA NJË JETË 1986
174 BINARËT 1987
175 BOTË E PADUKSHME 1987
176 EJA 1987
177 FAMILJA IME 1987
178 KËMISHËT ME DYLLË 1987
179 NË EMËR TË LIRISE 1987
180 NJE VIT I GJATË 1987
181 PËRSËRI PRANVERË 1987
182 PËRRALLË NGA E KALUARA 1987
183 RRETHI I KUJTESËS 1987
184 TELA PER VIOLINË 1987
185 TELEFONI I NJË MËNGJESI 1987
186 VRASJE NË GJUETI 1987
187 ZEVENDESI I GRAVE 1987
188 BABAI I STUDENTIT 1988
189 BREGU I ASHPËR 1988
190 FLUTURA NË KABINËN TIME 1988
191 I TRETI NË MES 1988
192 PESHA E KOHËS 1988
193 MISIONI PËRTEJ DETIT 1988
194 PRANVERA S’ERDHI VETËM 1988
195 SINJALI I DASHURISE 1988
196 STOLA NË PARK 1988
197 SHKËLQIM I PËRKOHSHËM 1988
198 TRENI NISET NË SHTATË 1988
199 TRE VETA KAPËRCEJNË MALIN 1988 .
200 HISTORIANI DHE KAMELEONI 1988
201 ARIANA 1989
202 BALADA E KURBINIT 1989
203 DJALI ELASTIK 1989
204 EDHE ASHTU EDHE KËSHTU 1989
205 KTHIMI I USHTRISË SË VDEKUR 1989
206 KUSH ËSHTË VRASËSI 1989
207 LUMI QË NUK SHTERON 1989
208 MURI I GJALLË 1989
209 NJERËZ NË RRYMË 1989
210 PAS TAKIMIT TË FUNDIT 1989
211 SHPRESA 1989
212 VITET E PRITJES 1989
213 JETA NË DUART E TJETRIT 1990
214 KRONIKË E NJË NATE 1990
215 NGJYRAT E MOSHËS 1990
216 NJE VAJZË DHE NJË DJALË 1990
217 VETMI 1990
218 BARDHË E ZI 1990
219 VDEKJA E BURRIT 1990
220 ENIGMA 1991
221 KUSH E SOLLI DORUNTINËN 1991
222 SHPELLA E PIRATËVE 1991
223 PAS FASADËS 1992
224 VDEKJA E KALIT 1992
225 E DIELA E FUNDIT 1992
226 QIND PËR QIND 1993
227 ZEMRA E NËNËS 1993
228 NEKROLOGJI 1993
229 NJË DITË NGA NJË JETË 1993
230 DASHURIA E FUNDIT 1994
231 PËRDHUNUESI 1994
232 VAZHDOJMË ME BETHOVENIN 1994
233 PLUMBI PREJ PLASTELINE 1995
234 TE BURGOSURIT E GALERISE 1995
235 NATA 1996
236 KOLONEL BUNKER 1996
237 BOLERO 1997
238 DASMA E SAKOS 1998
239 FUNERAL BUISNESS 1999
240 PORTA EVA 2000
241 PARRULLAT 2001
242 TIRANA VITI 0 2001
243 ENGJËLLI BLU (Edeni i braktisur) 2002
244 NJË DITË E MREKULLUESHME 2003
245 YLLKA 2003
246 LULE TË KUQE, LULE TË ZEZA 2003
 
* SKËNDERBEU 1953
247 VALS 2003
 
248 MACET NË DËBORË 2003
== 1957 ==
249 I DASHUR ARMIK 2004
 
250 LULEBORË 2004
* FËMIJËT E SAJ 1957
251 SYRI MAGJIK 2004
 
== 1958 ==
 
* TANA 1958
 
== 1959 ==
 
* FURTUNA 1959
 
== 1961 ==
 
* DEBATIK 1961
 
== 1963 ==
 
* DETYRË E POSAÇME 1963
 
== 1964 ==
* TOKA JONË 1964
 
== 1965 ==
 
* VITET E PARA 1965
 
== 1966 ==
 
* KOMISARI I DRITËS 1966
* OSHETIMË NË BREGDET 1966
 
== 1967 ==
 
* DUEL I HESHTUR 1967
* NGADHNJIM MBI VDEKJEN 1967
 
== 1968 ==
 
* ESTRADA NË EKRAN 1968
* HORIZONTE TË HAPURA 1968
* PRITA 1968
 
== 1969 ==
* NJËSITI GUERIL 1969
* PËRSE BIE KJO DAULLE 1969
* PLAGË TË VJETRA 1969
 
== 1970 ==
 
* GUXIMTARËT 1970
* GJURMA 1970
* I TETI NË BRONZ 1970
* LUGINA E PUSHKATARËVE 1970
* MONTATORJA 1970
 
== 1971 ==
* A,B,C...ZH 1971
* KUR ZBARDHI NJË DITË 1971
* MALET ME BLERIM MBULUAR 1971
* MËNGJEZE LUFTE 1971
 
== 1972 ==
 
* MËSIM PËR LINDËN 1972
* KAPEDANI 1972
* KRYENGRITJE NË PALLAT 1972
* NDËRGJEGJIA 1972
* ODISEA E TIFOZAVE 1972
 
== 1973 ==
 
* YJET E NETËVE TË GJATA 1973
* BRAZDAT 1973
* KREVATI I PERANDORIT 1973
* MIMOZA LLASTICA 1973
* OPERACIONI "ZJARRI" 1973
 
== 1974 ==
 
* CUCA E MALEVE 1974
* DUKE KËRKUAR 5-ORËSHIN 1974
* QYTETI MË I RI NË BOTË 1974
* RRUGË TË BARDHA 1974
* SHPËRTHIMI 1974
* SHTIGJE LUFTE 1974
 
== 1975 ==
 
* BENI ECËN VETË 1975
* ÇIFTI I LUMTUR 1975
* KUR HIQEN MASKAT 1975
* LUMË DRITE 1975
* NË FILLIM TË VERËS 1975
* RRUGICAT QË KËRKONIN DIELL 1975
* UDHËTIM NË PRANVERË 1975
 
== 1976 ==
 
*DIMRI I FUNDIT 1976
*FIJET QË PRITEN 1976
*ILEGALËT 1976
*LULËKUQET MBI MURE 1976
*PËRBALLIMI 1976
*PYLLI I LIRISË 1976
*TINGUJ LUFTE 1976
*TOKË E PËRGJAKUR 1976
*THIRRJA 1976
*ZONJA NGA QYTETI 1976
 
== 1977 ==
 
*ATA ISHIN KATER 1977
*CIRKU NË FSHAT 1977
*GUNA MBI TELA 1977
*MONUMENTI 1977
*NJERIU ME TOP 1977
*NJË UDHËTIM I VËSHTIRË 1977
*STREHA E RE 1977
*SHEMBJA E IDHUJVE 1977
*TOMKA DHE SHOKËT E TIJ 1977
*ZEMRAT QË NUK PLAKEN 1977
 
== 1978 ==
 
*DOLLIA E DASMËS SIME 1978
*GJENERAL GRAMAFONI 1978
*KONCERT NË VITIN ’36 1978
*NË PYJET ME BORË KA JETË 1978
*NGA MESI I ERRËSIRËS 1978
*NUSJA DHE SHTETRRETHIMI 1978
*PAS GJURMËVE 1978
*PRANVERË NË GJIROKASTËR 1978
*VAJZAT ME KORDELE TË KUQE 1978
*YJE MBI DRIN 1978
 
== 1979 ==
 
*BALLË PËR BALLË 1979
*BALONAT 1979
*KËSHILLTARËT 1979
*LIRI A VDEKJE 1979
* MËSONJËTORJA 1979
*MYSAFIRI 1979
*NE VINIM NGA LUFTA 1979
*NË SHTËPINË TONË 1979
*PËRTEJ MUREVE TË GURTA 1979
*RADIOSTACIONI 1979
*ÇETA E VOGËL 1979
 
== 1980 ==
 
*DËSHMORËT E MONUMENTEVE 1980
*GËZHOJA E VJETËR 1980
*INTENDENTI 1980
*KARNAVALET 1980
*MENGJEZE TE REJA 1980
*NË Ç’DO STINË 1980
*NUSJA 1980
*NJË GJENERAL KAPET ROB 1980
*NJË NDODHI NË PORT 1980
*NJË SHOQE NGA FSHATI 1980
*PARTIZANI I VOGËL VELO 1980
*PAS VDEKJES 1980
*SKËTERRË ’43 1980
*VËLLEZËR DHE SHOKË 1980
 
== 1981 ==
 
*DITA E PARË E EMËRIMIT 1981
*GJURMË NË KALTËRSI 1981
*KËRCËNIMI 1981
*KUR PO XHIROHEJ NJË FILM 1981
*NË KUFI TË DY LEGJENDAVE 1981
*NË PRAG TË LIRISË 1981
*NJË NATË PA DRITË 1981
*PLAKU DHE HASMI 1981
*QORTIMET E VJESHTËS 1981
*SI GJITHË TË TJERËT 1981
*SHOKU YNË TILI 1981
*SHTEPIA JONE E PERBASHKET 1981
*THESARI 1981
 
== 1982 ==
 
*BESA E KUQE 1982
*NË DITËT E PUSHIMEVE 1982
*NËNTORI I DYTË 1982
*NJERIU I MIRË 1982
*NJË VONESË E VOGËL 1982
*RRUGA E LIRISË 1982
*SHOKËT 1982
 
== 1983 ==
 
*APASIONATA 1983
*DORA E NGROHTË 1983
*DRITAT E QYTEZËS 1983
*FRAKTURA 1983
*FUNDI I NJË HAKMARRJEJE 1983
*GRACKA 1983
*KOHË E LARGËT 1983
*NJË EMËR MIDIS NJERËZVE 1983
 
== 1984 ==
 
*DUAJE EMRIN TEND 1984
*ENDERR PER NJE KARRIGE 1984
*FEJESA E BLERTES 1984
*FUSHË E BLERTË, FUSHË E KUQE 1984
*GJURMË NË DËBORË 1984
*KUSH VDES NË KEMBË 1984
*LUNDRIMI I PARË 1984
*MILITANTI 1984
*NATA E PARË E LIRISË 1984
*NXËNËSIT E KLASËS SIME 1984
*SHIRAT E VJESHTËS 1984
*TAULANTI KËRKON NJË MOTËR 1984
*VENDIMI 1984
*URA DHE KËSHTJELLA 1984
 
== 1985 ==
 
*ASGJË NUK HARROHET 1985
*DASMA E SHTYRË 1985
*GURËT E SHTEPISË SIME 1985
*HIJE QË MBETEN PAS 1985
*MELODI E PANDËRPRERË 1985
*MONDI DHE DIANA 1985
*NË PRAG TË JETËS 1985
*PRANVERË E HIDHUR 1985
*TË MOS HESHTËSH 1985
*TE PAFTUARIT 1985
*TRE NJERËZ ME GUNA 1985
*VJESHTË E NXEHTË 1985
*ENVERI YNË 1985
 
== 1986 ==
 
*BARDHËSI 1986
*DASËM E ÇUDITSHME 1986
*DY HERË MAT 1986
*DHE VJEN NJË DITË 1986
*FILLIM I VËSHTIRË 1986
*FJALË PAFUND 1986
*GABIMI 1986
*GURI I BESËS 1986
*KUR HAPEN DYERT E JETËS 1986
*KUR NDAHESH NGA SHOKËT 1986
*NJË JETË MË SHUMË 1986
*RRETHIMI I VOGËL 1986
*TRE DITË NGA NJË JETË 1986
 
== 1987 ==
 
*BINARËT 1987
*BOTË E PADUKSHME 1987
*EJA 1987
*FAMILJA IME 1987
*KËMISHËT ME DYLLË 1987
*NË EMËR TË LIRISE 1987
*NJE VIT I GJATË 1987
*PËRSËRI PRANVERË 1987
*PËRRALLË NGA E KALUARA 1987
*RRETHI I KUJTESËS 1987
*TELA PER VIOLINË 1987
*TELEFONI I NJË MËNGJESI 1987
*VRASJE NË GJUETI 1987
*ZEVENDESI I GRAVE 1987
 
== 1988 ==
*BABAI I STUDENTIT 1988
*BREGU I ASHPËR 1988
*FLUTURA NË KABINËN TIME 1988
*I TRETI NË MES 1988
*PESHA E KOHËS 1988
*MISIONI PËRTEJ DETIT 1988
*PRANVERA S’ERDHI VETËM 1988
*SINJALI I DASHURISE 1988
*STOLA NË PARK 1988
*SHKËLQIM I PËRKOHSHËM 1988
*TRENI NISET NË SHTATË 1988
*TRE VETA KAPËRCEJNË MALIN 1988 .
*HISTORIANI DHE KAMELEONI 1988
 
== 1989 ==
 
*ARIANA 1989
*BALADA E KURBINIT 1989
*DJALI ELASTIK 1989
*EDHE ASHTU EDHE KËSHTU 1989
*KTHIMI I USHTRISË SË VDEKUR 1989
*KUSH ËSHTË VRASËSI 1989
*LUMI QË NUK SHTERON 1989
*MURI I GJALLË 1989
*NJERËZ NË RRYMË 1989
*PAS TAKIMIT TË FUNDIT 1989
*SHPRESA 1989
*VITET E PRITJES 1989
 
== 1990 ==
 
*JETA NË DUART E TJETRIT 1990
*KRONIKË E NJË NATE 1990
*NGJYRAT E MOSHËS 1990
*NJE VAJZË DHE NJË DJALË 1990
*VETMI 1990
*BARDHË E ZI 1990
*VDEKJA E BURRIT 1990
 
== 1991 ==
 
*ENIGMA 1991
*KUSH E SOLLI DORUNTINËN 1991
*SHPELLA E PIRATËVE 1991
 
== 1992 ==
 
*PAS FASADËS 1992
*VDEKJA E KALIT 1992
*E DIELA E FUNDIT 1992
 
== 1993 ==
 
*QIND PËR QIND 1993
*ZEMRA E NËNËS 1993
*NEKROLOGJI 1993
*NJË DITË NGA NJË JETË 1993
 
== 1994 ==
 
*DASHURIA E FUNDIT 1994
*PËRDHUNUESI 1994
*VAZHDOJMË ME BETHOVENIN 1994
 
== 1995 ==
 
*PLUMBI PREJ PLASTELINE 1995
*TE BURGOSURIT E GALERISE 1995
 
== 1996 ==
 
*NATA 1996
*KOLONEL BUNKER 1996
 
== 1997 ==
 
*BOLERO 1997
 
== 1998 ==
 
*DASMA E SAKOS 1998
 
== 1999 ==
 
*FUNERAL BUISNESS 1999
 
== 2000 ==
 
*PORTA EVA 2000
 
== 2001 ==
 
*PARRULLAT 2001
*TIRANA VITI 0 2001
 
== 2002 ==
 
*ENGJËLLI BLU (Edeni i braktisur) 2002
 
== 2003 ==
 
*NJË DITË E MREKULLUESHME 2003
*YLLKA 2003
*LULE TË KUQE, LULE TË ZEZA 2003
*VALS 2003
*MACET NË DËBORË 2003
== 2004 ==
*I DASHUR ARMIK 2004
*LULEBORË 2004
* SYRI MAGJIK 2004
<!-- http://www.forumishqiptar.net/showthread.php?t=6570 -->
10.849

edits