Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/2"

 
=====Çka është "Kalimanta" e çka është "Borneo"?=====
{{dygishta}} Është e njëjta ujdhesë aziate që zë një sipërfaqe prej 736 000 kilometrave katrorë. Sipërfaqe që ndahet në mes të tri shteteshteteve Malajzisë, Indonezisë dhe Bruneit. Në këtë ujdhesë ka shumë male dhe pyje të dendura që nga industria e drurit janë rralluar dukshëm.
 
=====Kontinenti më i madh, kontinenti më i pasur?=====
10.849

edits