Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/2"

 
=====Çka është "Kalimanta" e çka është "Borneo"?=====
{{dygishta}} Është e njëjta ujdhesë aziate që zë një sipërfaqe prej 736 000 kilometrave katrorë. Sipërfaqe që ndahet në mes të tri shtete Malajzisë, Indonezisë dhe Bruneit. Në këtë ujdhesë ka shumë male dhe pyje të dendura që nga industria e drurit janë rralluar dukshëm.
 
=====Kontinenti më i madh, kontinenti më i pasur?=====
=====A bënë një shtet dy kontinente?=====
10.849

edits