Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/2"

 
=====Po, "Fuxhima" çka është?=====
{{dygishta}} ''Fuxhima'' apo ''Fuxhijama'' është bjeshka më e njohur në Japoni. Në këtë bjeshkë ndodhet vullkani më i popullarizuar prej 160 vullkaneve japoneze. Fuxhijama arrin lartësinë 3776 metra dhe është lartësia më e madhe e tokës në Japoni. Shpërthimi i fundit i këtij vullkani ishte më 1707. Për japonezët është si ''Tomori'' për ne - i shenjtë.
 
=====Kam dëgjuar në oferta turistike fjalën "Maledive"?=====
=====E po, kjo fjala "Angok Wat" ka lidhje me poçe elektrik?=====
10.849

edits