Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/2"

 
=====Kam lexuar për "Khyberpas"=====
{{dygishta}} ''Khyberqafa'' është një vendkalim i bjeshkës - qafë mali. Ka një gjatësi prej ikudiku 40 kilometra dhe nëpërmjet saj lidhet Kabuli në Afganistan me ‘’Peshavarën’’ në Pakistan. Kjo ''qafë'' për shumë sundues e popuj ishte porta për në Indi.
 
=====Rruga e mëndafshit është e mëndafshtë?=====
10.849

edits