Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Njeri e kufi/1"

 
===== Cili lumë afrikanë është më i gjati? =====
{{dygishta}} Nili. Nili është lumi më i gjatë afrikanë por edhe më i gjati në tokë. Pas tij vije lumi i ''Zairit'' – Kongos, ''Nigeri'' dhe ''Sambezi''.
 
===== Ku ndodhen "ujëvarat e Tgelës"? =====
10.849

edits