Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Çanta magjike e Gjeografit"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: * '''Anija''' Anija është një transportuese e pa shpangëshme e çantës së gjeografëve, posaqërisht të atyre që studiojnë spërfaqen e detit dhe brendin e saj. * '''Atllasi''' ...)
 
No edit summary
* '''Hidrografi'''
Hidrografi është instrument që hynë në çanten magjike të gjeografëve të specializuar për matjen e ndryshimit të lagështisë së ajërit.
* '''Pluviografi''' është instrument që hynë në çanten magjike të gjeografëve të specializuar për matjen e të reshurave të shiut.<ref name=Paneti />
10.849

edits