Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/1"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
|}</center>
* ''Rrethe e rrotull, diellit tonë, sillen tetë planete dhe trupa tjerë qiellorë. Planetët me hapësirë më të madhe është Jupiteri dhe Saturni.''
[[Figura:Lunar libration with phase Oct 2007.gif|150px|center]]
 
* ''Hëna është e ftohtë dhe e pa jetë. S´ka atmosferë dhe korja e sajë është e mbushurë me gropa që kanë lënë pas vllkanët dhe rënjet e meteroideve.''
 
10.849

edits