Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/4"

 
=====Si krijohet "Ujëvara"?=====
{{dygishta}}[[Tokajon/Fjalorthi|Ekspert Gjeografi na shkruan]]: ''Ujëvarat krijohen me lëvizje tektonike në koren e Tokës, Nga veprimi gërryes dhe akumulativ i ujit të lumenjëve.''
 
=====Cila ujëvarë ëstë më e larta? =====
10.849

edits