Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/4"

 
=====Sa ujëvara ka "Niagara"?=====
{{dygishta}}[[Tokajon/Fjalorthi|Ekspert Gjeografi na shkruan]]: '' Në lumin Niagara janë tyri ujvara të ndara, jo shum të larta, por janë shumë të gjëra.Me më tepër se 168.000metra kub ujë në minut janë një ndër ujvarat më të mëdha dhe më njohurat në botë.''
 
=====Çka është nxitimi i lumit?=====
10.849

edits