Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/4"

=====A janë moçalet gjithënjë me ujë? =====
 
=====Si krijohet "Ujëvara"?=====
{{dygishta}}Ujëvarat krijohen me lëvizje tektonike në koren e Tokës, Nga veprimi gërryes dhe akumulativ i ujit të lumenjëve.
 
=====Cila ujëvarë ëstë më e larta? =====
350

edits