Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/4"

 
=====Sa ujëvara ka "Niagara"?=====
{{dygishta}} Në lumin Niagara janë tyri ujvara të ndara, jo shum të larta, por janë shumë të gjëra.Me më tepër se 168.000metra kubujkub ujë në minut janë një ndër ujvarat më të mëdha dhe më njohurat në botë.
 
=====Çka është nxitimi i lumit?=====
350

edits