Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/4"

230 bytes added ,  14 vjet më parë
 
=====Ku është dallimi në mes të hartave fizike dhe hartave poltike?=====
{{dygishta}} Harta fizike paraqet vetit fizike të tokës (apo një pjese të sajë) si bie fjala, lumenjtë, malet, vijën bregdetare. Në hartat politike paraqiten kufiri i shteteve veça-veçë dhe qytetet më të rëndësishme.
| valign="top" width="300px" bgcolor=#ABCDEF|
<center>
10.849

edits