Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/4"

No change in size ,  13 vjet më parë
 
=====Çka është Kartografia?=====
{{dygishta}} [[Tokajon/Fjalorthi|Ekspert Gjeografi na shkruan]]:'' Hartografia është shkencë e cila merret me përpilimin, leximin dhe emërtimin e hartave.'' FaliminderitFaleminderit Ekspert. Përpiluesit e hartave në ditët tona, përdrorin mjete ndihëmse të përsosura, ndër të tjera fotosatelite dhe kompjutorë të shpejtë. Për të arritur saktësi sa më të madhe, anë e mbanë botës janë hapur projekte ku përdoruesit e internetit e fusin makin e tyre në shërbim të projekeve të tilla.
 
=====Çka është projektimi Merkator=====
10.849

edits