Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/4"

=====Çka është projektimi i hartës?=====
=====Çka është Kartografia?=====
{{dygishta}} [[Tokajon/Fjalorthi|Ekspert Gjeografi na shkruan]]:'' Hartografia është shkencë e cila merret me përpilimin, leximin dhe emërtimin e hartave.''
 
=====Çka është projektimi Merkator=====
10.849

edits