Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Ujë e lumë/4"

 
=====Ku ndodhet deti "Tangajik"? =====
{{dygishta}}Në Afrikë. Në pjesën jug të Afrikës shtrihet liqeni më i gjatë (680 kilometra) dhe i dyti përngapër nga thellësia (1 035 metra). Ky liqe nga endasitvendasit thirret ''Tanganjika'' apo diçak njashtu.
| valign="top" width="300px" bgcolor=#ABCDEF|
<center>
10.849

edits