Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/4"

=====Çka është projektimi i hartës?=====
=====Çka është Kartografia?=====
{{dygishta}} Hartografia është shkencë e cila merret me përpilimin,leximin dhe leximinemërtimin e hartave.
 
=====Çka është projektimi Merkator=====
350

edits