Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/1"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
| valign="top" width="300px" bgcolor=#ABCDEF|
<center>
'''Pjesa''': [[Tokajon/Planeti/1|I-rë]] &middot; [[Tokajon/Planeti/2|II-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/3|III-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/4|IV-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/5|V-të]]
----
{| cellspacing="0" cellpadding="0" style="clear:left;"
|align="center"| __TOC__
 
* ''Sipas shumicës së shkenctarëve gjithësia u krijua me "krismën e vjetër" - një eksplotim i energjisë me përmasa të pa krahasueshme me njohurit tona. Nga ajo krismë gjithësia fillojë të zgjerohet në hapësirën e zbrazët. Materia copat e imtëta të materies u mblodhen përreth pikave të ndryshme duke krijuar yje dhe galaksi. Dielli ynë, është vetëm një yllë i përmasave të mesme ndër 100 milardë yje që hyjnë në përbërjen e galaksisë sonë të quajtur Rruga e kulloshtes apo Rruga e qumshtit.''
|-
|
|<center>'''Pjesa''': [[Tokajon/Planeti/1|I-rë]] &middot; [[Tokajon/Planeti/2|II-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/3|III-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/4|IV-të]] &middot; [[Tokajon/Planeti/5|V-të]]</center>
 
|}
10.849

edits