Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/1"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{dygishta}} '''Pse ekspert e pse shkencëtarë?'''
{{dygishta}} Ekspertët janë në varrësi të njeriut, shkencëtarët në varrësi të vullnetit të tyre. Fundi-fundit që të dytë janë nën shërbimin e njerizmit.
 
{{dygishta}} '''Çka është projektimi i hartës?'''
{{dygishta}} '''Çka është Kartografia?'''
{{dygishta}} '''Çka është projektimi Merkator'''
{{dygishta}} '''Si pasqyrohet toka me përmasa reale në letër?'''
{{dygishta}} '''Si prodhohen sot hartat?'''
{{dygishta}} '''Pse Grinlanda është aq e madhe?'''
{{dygishta}} '''Pse emrat e vendeve nuk janë të njehsuar?'''
{{dygishta}} '''Pse mendonin se toka është një rrafshë?'''
{{dygishta}} '''Nga vije emri i Atlasit?'''
{{dygishta}} '''Ku është dallimi në mes të hartave fizike dhe hartave poltike?'''
<font face="Peinaud" size="4" color="blue">
<div class="NavFrame">
10.849

edits