Dallime mes rishikimeve të "Tokajon/Planeti/1"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{dygishta}} Lartësitë dhe thellësitë është pakësa vështirë të paraqiten në letër. Mirëpo me marrëveshje ndërmjet njerzëve edhe kjo është e mundëshme. Kështu sipas marrëveshjes përdoren noanca të ngjyrave që simbolizojnë lartësira të caktuara, apo vizatohen izobaret e izotopet për të cilat më tepër ju njofton "Gjeograf eksperti".
 
{{dygishta}} '''Pse ekspert e pse shkencëtarë?'''
{{dygishta}} Ekspertët është në varrësi të njeriut, shkencëtarët në varrësi të vullnetit të tyre. Fundi-fundit që të dytë janë nën shërbimin e njerizmit.
<font face="Peinaud" size="4" color="blue">
10.849

edits