Dallime mes rishikimeve të "Matrica e adjunguar dhe përcaktori i adjunguar"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{StyllaMatricatdhepërcaktorët|Adj}} {{dygishta}}Kur në matricën katrore <math>A = [a_{ik}]^n_{1}</math> secili element i saj <math>a_{ik}</math> zëvendësohet me kofaktorin <math>A_...)
 
No edit summary
-1 &3 &-1
\end{vmatrix}=1</math>.</center>
[[Category:Matricat]][[Category:Përcaktorët]]
10.849

edits