Dallime mes rishikimeve të "Bashkësitë e fundme dhe pafundme"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{StyllaAlgjebraepërgjithëshme|Pasqyrimet}} Bashkësitë ndahen në bashkësi të ''fundme'' dhe në ato të ''pafundme''. ==Përkufizimi== {{HZP|Bashkësi e pafundme}} Bashkësia {{ma...)
 
No edit summary
{{StyllaAlgjebraepërgjithëshme|Bashkësitë}}
{{StyllaAlgjebraepërgjithëshme|Pasqyrimet}}
Bashkësitë ndahen në bashkësi të ''fundme'' dhe në ato të ''pafundme''.
10.849

edits