Dallime mes rishikimeve të "Hipi Zhdripi i Fizikës"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
:      '''Fizika astronomike dhe gjeofizika'''
:      '''Biofizika'''
==Mekanika==
{|border=0 align=right cellpadding=4 cellspacing=0 width=280 style="margin: 0 0 0em 1em; background: #f9f9f9; border: 0px #aaaaaa solid; font-size: 90%;"
|[[Figura:Forca Veprimi.PNG|290px|Forca Veprimi]]Veprimet e forcave
|-
|[[Figura:Forca Mbledhja vektoriale.PNG|290px|Mbledhja vektoriale e forcave]]<br>Mbledhja vektoriale e forcave<hr>a) dy forca me drejtim dhe kahje të njëjtë<br>b) dy forca me drejtim të njëjtë, kahje të kundërt<br>c) dy forca me drejtim dhe kahje të ndryshme
|}
 
*[[/1]]|Fizikanët
10.849

edits