Dallime mes rishikimeve të "Hipi Zhdripi i Fizikës"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
:      '''Fizika''' gjurmon thellësisht dukurit dhe kërkon ligjet e dukurive të natyrës së vdekur dhe asaj të gjallë, ligje që kanë vlerë edhe në disiplinat tjera ekzakte.
:      '''Hapësirat klasike të fizikës'''
:      '''Mekanika'''
:      ...që gjurmon lëvizjet e trupave, e forcave dhe pasojat e tyre.
10.849

edits